11.9.2010 - Praha - Václavské náměstí - Shromáždění za pravdu o 11. září (info)

11 hodin po útocích se už USA připravují na Afghánistán

30. srpna 2008 v 23:59 | bejbous |  média
aneb výběr z přehledu idnes z 12.9

Už 20 hodin po útocích OSN oznamuje, že stahuje všechny své pracovníky z Afghánistánu. Bojí se totiž možného útoku Spojených států na cíle radikálního islámského hnutí Taliban.
Pravděpodobně dostali info rovnou od USA, které se už začínají připravovat na útok:
Americké námořnictvo přikázalo změnit směr své letadlové lodi Enterprise, která Indickým oceánem směřovala do USA. Jejím novým cílem se stal Perský záliv, kde se připojí k další letadlové lodi. To můžeme číst ve zprávě, která vyšla před osmou večerní(amer. času). Mimoto americký ministr zahraničí Colin Powell prohlásil, že útoky na newyorské Světové obchodní středisko a na Pentagon byly aktem války, a že Spojené státy také odpoví, jako kdyby šlo o válku.

Přitom žádný důkaz viny Talibanu nebo Usámy nikdo nepředložil. Spíše se stále objevují zprávy o udajném napojení na bin Ládina, nebo o jeho spojencích, zde jich pár máme:


-Agentům FBI se zřejmě podařilo identifikovat podezřelého únosce na seznamu cestujících jednoho ze čtyř letadel. Stopy vedou k bin Ládinovým příznivcům na Floridě.
Což má samozřejmě dokazovat vinu bin Ládina. Že stopy vedou k nějákým jeho příznivcům přece nic neznamená. Já třeba taky můžu říct, že stopy vedou k přiznivcům Bushe.

-Představitel afghánských opozičních sil v Pekingu viní z teroristických útoků trojúhelník - bina Ládina, zpravodajskou službu pákistánské armády a Taliban. "Existence tohoto trojúhelníku znamená velké nebezpečí pro bezpečnost a stabilitu nejen tohoto regionu, ale celého světa," řekl Abdul Basir Hotak, který je představitelem afghánské vlády v Pekingu, již uznává OSN.

-Intenzívní vyšetřování tragédie se točí kolem saúdského milonáře teroristy bin Ládina, který se skrývá v Afghánistánu. Agenti rozvědky prý vyslechli konverzaci mezi dvěma spojenci Ládina, že prý zasáhli dva cíle v USA. Prý vyslechli... No je to jasné že se to nakonec musí stočit na bin Ládina, i když on sám v pákistánských novinách oznámil: "Za ty útoky může nějaká americká skupina. Já s tím nemám nic společného".

-Z listu Washington Post: Útoky přišly den před tím, než měl být bin Ladínův spojenec souzen v New Yorku za svůj podíl na útoku proti americkým ambasádám v Africe. Soud měl zasednout právě v jižní části Manhattanu, poblíž bývalého Světového obchodního střediska.
AHA! A je to jasné. Z toho přeci vyplývá že za útoky může Ládin a také to proč zaútočil zrovna ten den. Už neměl více času. No co by neudělal pro nějáké své obviněné spojence....


Můžeme se dočíst i jiné zajímavé věci

Z listu Boston Herald: Úřady v Massachusetts identifikovaly pět Arabů, kteří jsou podezřelí z účasti na úterních teroristických útocích. Na mezinárodním letišti Logan policie zabavila auto z půjčovny, v němž byly arabsky psané výukové letecké manuály. Dva z podezřelých jsou bratři, podle pasu ze Spojených arabských emirátů, jeden z nich je cvičený pilot. Vyšetřovatelé se domnívají,že byli na palubě letounu United Airlines číslo 175, který naletěl do obchodního centra. Podle pasu? To ho nechali v autě? Jak se domnívají, přece mají seznamy pasažérů?

Starosta New Yorku Giuliani zákázal nejméně do čtvrtka civilistům vstup do oblasti dolního Manhattanu, aby se záchranáři mohli plně soustředit na svou práci v horách trosek. (nebo pro to aby se moc nedívali na trosky? :-)

Těsně před zřícením Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku telefonoval přímo z padající budovy obchodník z Izraele svým příbuzným a prosil je o pomoc. Izraelský ministr zahraničí odmítl uvést o muži nebo o tom, co řekl, bližší informace, ale dodal, že v troskách WTC bude minimálně pět občanů Izraele, kteří pracovali pro tamní nadnárodní společnosti. Spekuluje se o počtu mrtvých Izraelců, prý je jich ve skutečnosti 0.

Britská letecká společnost British Airways zastavila lety do pákistánského hlavního města Islámábádu a do izraelského Tel Avivu. Obává se blízkosti Afghánistánu, ve kterém se ukrývá Usáma bin Ládin, který je podezřelý z účasti na teroristických útocích.


Za 24 hodin se hasičům nepodařilo uhasit požár v Pentagonu, a o tři hodiny později se prý oheň rozšířil do dalších traktů ?!

"Máme věrohodné informace, že cílem úterních teroristických útoků měl být Bílý dům a prezidentovo letadlo Air Force One," řekla mluvčí Bílého domu Claire Buchanová. Vysvětlila, že letoun, který se zřítil na Pentagon, měl spáchat atentát na Bílý dům. A odkoho je máte, ty věrohodné informace? A odkdy letouny páchají atentáty?


Američané na jednání NATO prohlásili, že to musela být velmi dobře a dlouho připravovaná akce, která musela stát hodně peněz
. Ano to zajisté, ale proč se tedy později nezajímaly odkud byly útoky financované? Pokud se o to zajímáte asi sami víte, že komise 911, která vyšetřovala útoky přikládala financování útoku malý význam a nezabývala se jím.

Mnozí experti viní bezpečnostní složky z totálního selhání. "Jak je možné, že se teroristé dostali s noži na palubu letadla a jak dokázali zneškodnit posádku," podivuje se expert na terorismus Brian Jenkins. No pokud se do letadel dostali s noži, tak už asi posádka nebyl problém. Ale jak dokázali hodinu létat nad USA s unesenými letadly aniž by si toho někdo všiml je ta správná otázka.


Americké bezpečnostní složky včetně CIA jsou pod palbou kritiky některých amerických politiků a expertů. "Tohle je do očí bijící selhání bezpečnosti a rozvědky," řekl expert na terorismus a bývalý armádní velitel Mike Yardley. "V obou těchto sférách se staly závažné chyby. Za to by měly padat hlavy," prohlásil. A co se stalo?

"Je to druhý Pearl Harbor a nemyslím si, že to zveličuji", řekl pro BBC republikánský senátor Chuch Hagel. Všichni se pozastavují nad tím, že stejně jako před šedesáti lety se tak rozsáhlou operaci, vedenou z mnoha míst, podařilo dokonale utajit. Ano, zajímalo by mě jak se tak rozsáhlou operaci, vedenou z mnoha míst (americké administrativy), podařilo dokonale utajit.

Kompletní přehled najdete na:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama