11.9.2010 - Praha - Václavské náměstí - Shromáždění za pravdu o 11. září (info)

Září 2008

Důkaz, že Ilumináti plánovali útoky 9/11 už v roce 1995.

28. září 2008 v 21:20 | bejbous |  ostatni
Jak mohl v roce 1995 tvůrce karet znát 3 události vyskytující se v útocích z 11. září?
V roce 1990 tvůrce her Steve Jackson plánoval jeho nejnovější hru, kterou chtěl nazvat "Illuminati -- New World Order", ve zkratce INWO. Hra nakonec vyšla v roce 1995. Obsahuje i tři karty související s 11. zářím.
Tato karta je nejvíce šokující ze všech, a to zejména ve světle faktu, že tato hra poprvé přišla na pulty obchodů v roce 1995! Jak mohl Steve Jackson vědět, že bude zaútočeno na dvojčata World Trade Center? Ve skutečnosti tato karta správně zobrazila útok na World Trade Center i v detailech. Tato karta přesně zachycuje několik faktů o 9 / 11 - a to byla vytvořena už v roce 1995! Na obrázku vidíme přesně:
*Že se nejdříve zaútočí na jednu věž
*Karta přesně ukazuje, že místo zásahu je v určité vzdálenosti od vrcholu dvojčat. Letadlo udeřilo první věž přibližně v této oblasti. Jak mohl Steve Jackson vědět tento fakt?
*Karta popisuje vedení Iluminátů zobrazením Iluminátské pyramidy s vševidoucím okem uprostřed na budově dole vlevo.
*Popisek karty správně identifikuje pachatele útoku jako "teroristy".
Když jsem po kartě s dvojčaty uviděl tuto kartu, ztuhla mi krev v žilách. Pokud měl někdo pokročilejší znalosti Iluminátského plánu, není možné, že by dokázal v roce 1995 vytvořit obrázky, které přesně popisují události z 11. září. Je zde zobrazen hořící Pentagon. Víme, že letadlo údajně vlétlo do sekce Pentagonu a skoro celá sekce vyhořela. Nicméně, zbytek Pentagonu zůstal nepoškozený tak, že mohl bez problémů fungovat.
Není ta situace zobrazená zde? Tato karta ukazuje oheň usilovně hořící v centrálním dvoře pentagonu, ale zbytek budovy vypadá nepoškozen, tak, že normální aktivity mohly nerušeně pokračovat.
Tedy tyto dvě karty doslova zobrazují oba útoky z 11. září. Na dvojčata a poté na Pentagon.
Tento druh přesnosti 6 let před útoky je možný jen když někdo znal plán Iluminátů velmi důkladně.
I když je název karty Redukce populace(což je mimo jiné cílem Iluminátů), karta zobrazuje útok na dvojčata. Když jsou jejich vrcholy skryty v černém kouři, je Empire state building opět nejvyšší budovou v New Yorku. Také si všimněte, že kouř je tvarován jako tvář démona. Což je možná spojitost s démonem, který byl zachycen v kouři z wtc.
Podívejte se na zdroj, kde jsou rozebrány i některé další karty z této Iluminátské hry, které mohou zobrazovat, co se v budoucnu stane.
Zde se můžete podívat, že hra není výmysl.
-------
zdroj: http://www.cuttingedge.org/news/n1753.cfm
překlad: bejbous

Dvě letadla z 11.září, let 93 a 175 byly odhlášeny teprve před třemi roky.

14. září 2008 v 18:17 | bejbous |  letadla
Létají stále obě letadla nad USA?
FAA zaznamenává po 4 roky obě letadla United z 11. září jako stále uvedené na listu "aktivních" letů. Nyní v září(2005) letadla pouze "odhlásila", poté co po nich u úředníků FAA pátrali slídiví badatelé.
Greg Szymanski 26.11.2005
Dva letouny z 11. září nebyly odhlášeny a zůstaly na seznamu aktivních letů až do 28. září 2005, jejich klasifikace byla změnena jen měsíc poté, co dva zvídaví letoví badatelé opakovaně volali do FFA (Federal Aviation Administration), dotazujíc se na podivnou nesrovnalost.
Ty dvě letadla byly Let 93 a Let 175, oba vlastněny a provozovány společností United Airlines a podle oficiálního příběhu, oba zničené 11. září, jedno v Shanksvillu, Pennsylvánii a druhé narazilo do jižní věže WTC.
Měla to být obvyklá běžná procedura po zničení letadla, proč trvalo United více než 4 roky než deregistrovala letadla a vyplnila oficiální formuláře FAA zůstává záhadou, která nikdy nebyla plně vysvětlena od FAA, United nebo od vlády.
Naproti tomu, podle záznamů FFA byly zbylé dva lety 11 a 77 odhlášeny a klasifikovány jako zničené několik měsíců po 11. září, 14 ledna 2002.
Proč to u United trvalo tak dlouho?
"Můj bratr a já jsme napsali v srpnu FAA o této situaci a ptali jsme se, proč letadla nebyly odhlášeny. FAA řekli, že vlastník je nepotřebuje odhlásit, řekl jeden z batedlů jménem Roger, který preferoval jen použití svého křestního jména. "Paradoxní je, že pár měsíců poté, co jsem napsal FFA letadla byla odhlášena. Co to znamená?"
"I když jsou letadla odhlášená, jako příčina není uvedeno zničení, ale zrušení. Letadla American Airlines jsou jasně uvedena jako zničené, letadla United ne. "
"Je tu jeden chlapík, který na webu psal, že viděl jedno z letadel United stále v provozu v Chicagu. Nevím nic o tom kdo to je a jak to zjistil, ale myslím, že je to stejný chlapík, který nás nasměroval k této věci a měl jasně pravdu o neodhlášených letadlech.
"Dvě letadla zničena a dvě letadla stále létají? Jste obeznámeni s tajemstvím Clevelandského letiště ? Takže přistál Let 93 v Clevelandu s 200 cestujícími na palubě?"
(čtěte zde)
Nedávná kontrola záznamů FFA prokázala, že prohlášení letových badatelů jsou správná, let 93 identifikován jako N591UA a let 175 jako N612UA, oba byli odstraněny z listu aktivních letů FFA v září 05 s důvodem zrušeno ne zničeno.
FFA byl znovu kontaktován tento týden, ale odpovědi byly stejné jako v případě badatelů v srpnu - jde o pozdní odhlášení. Pokud jde o označení letů United jako zrušené a ne zničené, úřednící FFA nepodali žádné další vysvětlení.
Kromně případu odhlášení FFA se také objevily solidní důkazy o tom, že dva z letů, let 11 a 77 podle záznamů Bureau of Traffic Safety (BTS) nikdy neexistovaly.
Podle statistik BTS, oba lety 11 a 77 oficiálně 11. září vůbec nevzlétly. Velmi podrobné data, která se zaznamenávají při každém vzletu letadla na každém letišti v zemi také ukázala žádný čas na ranveji, žádný čas zasouvání kol, žádný čas jízdy na ranvej, nemluvě o několika dalších kategoriích, které zůstaly 11. září prázdné u těchto letadel.
Přestože lety 11 a 77 mají 10. září tyto podrobná data zaznamenána, 11. září podezřele chybí, i když všechny ostatní letadla, která vzlétla toho dne byla BTS zaznamenaná a zapsaná.
Proč ten rozpor? Nikdo nikdy nepodal oficiální vysvětlení chybějících dat BTS i když je dobře známo, že letiště jsou mimořádně starostlivé, aby zaznamenala pro BTS přesná data všech letadel, které přiletí nebo odletí z jejich letiště, protože je to povinné.
Kritici tvrdí, že toto je další jasný náznak toho, že lety 11 a 77 byly jen 'letové přízraky', a ještě zvětšují pochybnosti o důvěryhodnosti oficiální vládní verze o 11. září.
Kromně nesrovnalostí FFA a BTS, oficiální seznamy pasažérů ze všech čtyř letů byly vážným jablkem svárů pro kritiky 11. září, kteří upozorňovali na do očí bijící chyby a kolidující čísla pasažérů na mnoha letových seznamech, z nichž mnoho pochází z neověřených zdrojů.
Například k letu 11 vydal American Airlines den po 11. září dva různé seznamy obsahující 77 a 75 jmen, ale Washington Post publikoval ten samý den 89 jmen a Boston Daily publikoval také 89 jmen , ale některé kolidující. Komplikujíc situaci, Fox News týden poté stále tvrdily, že bylo potvrzeno jen 81 jmen.
Během let nekolidovala pouze čísla na seznamech, ale i jména. Gerald Holmgren, badatel 9/11 strávil mnoho času a úsilí zkoumáním letových nesrovnalostí a objevil jednu do očí bijící chybu, která nikdy nebyla vysvětlena leteckými společnostmi ani vládou.
Holmgren, jehož kompilace letových dat z 9/11 můžete najít na http://indymedia.all2all.org/news/2004/05/84711.php(pozn.-nemůžete, ale pokud chcete zkuste to tady, stránka se načte pokud zrušíte to přihlašovací okno.), odkrývá, že čtyři z údajných pasažérů letu 11 - Ward, Weems, Roux and Jalber jsou také záhadně a nevysvětlitelně uvedeni jako cestující na letu 175, který zasáhl jiřní věž.
Holmgren ve svém článku z roku 2004 řekl:
"Co je to za bordel! Tento zločin - vraždu přibližně 3000 lidí, důvod pro dvě války a alarmující útoky na občanské svobody - byl řádně vyšetřen a zdokumentován? Proč od nás čekají, že budeme věřit, kdo byli únosci, když spin doktoři ani nedokáží vytvořit věrohodný seznam nevinných obětí?"
"Už dříve mnoho skeptiků požadovalo ověřitelný oficiální seznam pasažérů, který by také obsahoval jména údajných únosců. Nyní to můžeme posunout dále a poukázat na absenci jakéhokoliv seznamu pasažérů pro let 11, který by odolal přezkoumání jeko věrohodný dokument. Nemáme nic co by mohlo podpořit existenci jakéhokoliv z údajných pasažérů na údajných letech."
zdroj:http://www.rense.com/general68/911h.htm
překlad: bejbous

Malý průzkum na 9/11

11. září 2008 v 23:11 | bejbous |  ostatni
V dopoledních hodinách jsem provedl v Praze na Florenci malý průzkum ohledně 11. září. Všem dotázaným jsem také rozdal letáčky. Celkem jsem oslovil asi 90 lidí, a z nich 60 souhlasilo, že mi odpoví. Nevím jestli otázky byly vhodně zvolené, či položené, ale to už je teď jedno. Plánoval jsem větší počet lidí, ale jen těch 60 mi trvalo 4 hodiny a bylo to celkem vyčerpávající a poté jsem ještě nějákou dobu jenom rozdával letáčky.
Není to asi moc reprezentativní vzorek, ale bude to něco jiného, než lidé hlasující na internetu.
Tady jsou výsledky:
pozn. pod ostatními se většinou skrývají všeobecné důvody - kvůli politice, teroristi atp.
pozn. odpověd ano poměrně často přišla až po krátkém uvažování. Jedna z odpovědí byla "ano, co mi zbývá"
Pokud bych měl ještě na závěr popsat jak lidé reagovali, tak většinou slušně, nikdo se se mnou nehádal ani mi nenadával, pár lidí, myslím tak 3 už nějáký ten dokument viděli, takže věděli o co jde.

Před 7 lety...

11. září 2008 v 6:00 | bejbous |  ostatni
...se čas na východním pobřeží USA přehoupl do dalšího dne, 11. září 2001. Nikdo z normálních, obyčejných a nezasvěcených občanů netušil co se toho dne stane. A stalo se.
Chtěl jsem pokračovat zajímavou úvahou, ale vždy se mi to stáčelo k tomu, že je všechno špatně, nic se nezměnilo, média melou svojí písničku a lidé jim věří. No nemám z toho moc dobrou náladu. I když jsou samozřejmě i dobré věci. Je nás čím dál tím více a více se snažíme šířit pravdu a objevují se země jako Japonsko nebo Rusko, kde se o těchto věcech již diskutuje. No nechám se překvapit jak na tom budeme za další rok. Doufám, že stále lépe a lépe.

Debata o 11. září v ruské televizi

10. září 2008 v 12:09 | bejbous |  média
Washington, DC - Thierry Meyssan informuje z Moskvy, že on i další vedoucí experti hnutí za pravdu o 9/11 dokončili nahrávání televizní debaty, která bude vysílána na prvním programu ruské státní telvize tento pátek, 12. září. Tato neomezená neformální diskuze uvádějící silně odlišné názory na to co se skutečně stalo 11. září 2001, bude uvedena ve spojení s dokumentárním filmem Zero, vytvořeným a režírovaným Chiesem and Francem Fracassi z Telemaco Prudoctions v Římě. Rusové tak brzy dostanou ojedinělý večer pravdy o 9/11.
Vysílat se bude uprostřed nejsledovanějšího času. Mezi účastníky patří generál Leonid Ivashov, který byl v té době velitelem ruských ozbrojených sil a byl předním kritikem oficiální verze USA. Přední strategický myslitel ve svojí zemi je v současné době pracovníkem Strategic Culture Foundation v Moskvě. Giulietto Chiesa je člen Evropského parlamentu v Bruselu, zastupující oblast Asti na severozápadě Itálie. Chiesa je hlavním mluvčím v záležitostech pravdy o 9/11 v evropském parlamentu, a byl hlavním iniciátorem dokumentárního filmu Zero, stejně jako sbírky esejí se stejným jménem, které také přitahují velkou pozornost, od té doby co byly na konci léta 2007 zveřejněny v Itálii. Thierry Meyssan, zakladatel a vedoucí představitel pařízské Voltaire Network, byl jeden z prvních kritiků oficilání verze o 9/11. Je autorem několika knih, včetně knih o 11. září: Velký podvod a Pentagate. Také organizoval konferenci Axis for Peace v Bruselu v listopadu 2005.
Z téměř tuctu ruských účastníků debaty, která se bude vysílat v pátek večer v Moskvě, je nejvíc přesvědčivým řečníkem ruský kosmonaut, který pozoroval události 11. září ze svého postu na Mezinárodní kosmické stanici na oběžné dráze Země. Tento kosmounat v pořadu podrobně vylíčil, jak sledoval obrovské mraky kouře šířící se z New Yorku nad Atlantik a pořídil velké množství fotek a filmů, které byly automaticky poslány do Houstonu a Moskvy. "Studovali jsme ty obrázky velmi, velmi pečlivě", trefně to okomentoval kosmonaut, "a viděli jsme některé velmi zajímavé věci."
Hostitel této debaty zdůraznil, že toto mezní televizní vysílání neznamená, že by se administrativa prezidenta Medvěděva a premiéra Putina oficiálně hlásila k jakémukoliv názoru ohledně 9/11, ale spíše odráží závazek ke svobodné a otevřené diskusi. Nicméně pozorovatelé v ruském hlavním městě cítí dalekosáhlou změnu nálady ruské vlády jako následek genocidního útoku na Jižní Osetii 7-8 srpna gruzínským diktátorem a satelitem USA Saakašvilim. Rusové, podle toho názoru, skončili s laskavostmi pro USA, obzvláště pokud jde o washingtonské oficiální mýty o 9/11 a válku proti terorismu a toto vysílání doručí tuto zprávu jasným a zřejmým způsobem.
zdroj: http://www.rense.com/general83/sde.htm
překlad: bejbous

Pochybnosti nestačí

7. září 2008 v 23:26 | bejbous |  média
Tento článek je z ruského serveru pravda.ru a naleznete ho zde.
Zažalujte všechny vládní úředníky USA a jejich spojence, kteří plánovali a provedli útoky z 11. září.
Převaha důkazů poukazuje na to, že nejvyšší uředníci Bushovy administrativy ve spolupráci s mnoha dalšími úředníky z Pentagonu, CIA, FBI, FEMA, NSA, NORAD, města New York, kontrolorů letecké dopravy, leteckých společností, expertů na kontrolované demolice, odborníků na počítačovou grafiku, vedoucích pracovníků médií a dalšími společně plánovali a spáchali tyto strašné útoky z 11. září proti Pentaonu a Dvojčatům WTC v New Yorku. Z útoků 9/11 byli okamžitě obviněni nějácí 'Arabští únosci', z nichž bylo 6 později po útocích potvrzených jako stále živých a tím pádem nevinných.
Útoky 11. září pod falešnou vlajkou poskytly vládě USA záminku pro "Válku proti terorismu", jejímž hlavním cílem je získat kontrolu nad lukrativními ropnými poli na středním východě. Vedlejším cílem je zvýšení daní občanům USA pro obranné výdaje na podporu obrovského amerického vojensko/průmyslového komplexu a třetím účelem je zařídit odůvodnění uzákonění policejního státu, zaštítěného pojmem "vnitřní bezpečnost". Když jsou občanům USA omezeny práva na svobodu projevu a shromažďování, vláda USA bude moci pokračovat ve své agendě světové nadvlády bez vyrušování disidentskými názory, protesty a demonstracemi.
Pentagon, CIA, FBI a další agentury a úředníci ve vládě USA se v minulých 50 letech dopustili mnoha zločinů, atentátů, operací pod falešnou vlajkou a útoků proti občanům a zájmům USA z nichž můžeme jmenovat například státní politické atentáty na Johna Fitzgeralda Kennedyho, Roberta Fitzgeralda Kennedyho, and Martina Luthera Kinga; výbuch bomby na diskotéce v Berlíně roku 1988, výbuch bomby ve WTC roku 1993, výbuch budovy v Oklahoma City roku 1995 a útoky dopisy s antraxem v říjnu 2001. Vláda USA a její spojenci také provedli útoky v Bali roku 2002 a 2005, útoky v Madridu roku 2004, v Londýně 7/7 2005 a příval útoků v a na indické ambasádě v Kábulu během léta 2008.
Od konce druhé světové války získali pravicoví ideologisté s korporátními konexemi úplnou kontrolu nad armádou, zpravodajskými službami, vládou a 'mainstremovými médii' Spojených států amerických . Fašismem v USA je nejen aktuální nebezpečí, kterým je republikánská administrativa George W. Bushe, je to již dokončená situace, která byla vytvářena několik desetiletí. Fašismus v USA je vlastně "hotová věc".
Dlouhý sestup USA do fašismu nemůže be zastaven pouze zvolením prezidenta z Demokratucké strany, nebo zvolením většiny Demokratů do Kongresu. Infiltrace a kontrola vlády USA pravicovými extrémisty je příliš zdokonalená a kompletní - manipulují námi zvolenými úředníky jako loutkami na provázcích a mnoho našich volených úředníků jsou sami součástí toho fašistického zřízení. Pravicové převzetí vlády USA byl postupný a velmi úspěšný fašistický převrat, který nebude zvrácen bez velmi závažných a smrtelných zápasů. Vzhledem k historii plné extrémního a bezohledného násilí předvedeného vládnoucí skupinou v USA, se mi zdá naprosto jasné, že obnovení demokracie do USA nevyhnutelně vyžaduje násilné ozbrojené revoluce, ve kterých by americký lid stál proti silám vlády a armády USA.
Jako americký občan a jako člověk, osobně považuji zabití nevinných lidí v cizích zemích armádou USA, CIA a jejich loutkami v podpoře hospodářkých zájmů nadnárodních korporací za naprosto nemorální a neúnosné, a já považuji za svou čestnou povinnost bojovat proti agresi a imperialismu USA jakkoliv jak budu moci. Propaganda vlády USA a masmédií podporuje takové klima, ve kterém jsou akce a aktivity zahrančních jednostek USA považovány za bezvadné, ale co je vznešeného nebo hrdinského na neprovokované vojenské agresi a genocidě proti zranitelné a nevinné populaci cizách zemí.
George W. Bush, George H. Bush, Jeb, Neil, and Marvin Bush, Dick Cheney, Donald Rumsfeld, Condaleezza Rice, Karl Rove, Wolfowitz, Perle, Powell, Armitage, Ashcroft, Abrams, Adelman, Feith, Bolton, Libby, Kissinger, Mueller, Tenet, Goss, Giuliani, Hayden, Chertoff, Baker, a mnoho stovek dalších jednotlivců pracujících pro Bílý dům, CIA, FBI, FEMA, Pentagon, NSA, NORAD, letecký průmysl, a zpravodajská média USA společně plánovali a spáchali útoky z 11. září. Všichni výše jmenovaní a jejich spoluviníci musí být odsouzeni za spiknutí a masovou vraždu k trestu smrti jako nutnou odměnu za spáchání těchto zločinů.
Potřebujeme líčení Norimberkského stylu za spiknutí a masovou vraždu pro všechny členy vlády USA, armády USA, zpravodajských služeb a jejich civilních spolupachatelů v odvětví letecké dopravy a médií, kteří se podíleli na vražedných trestných činech 11. září. Trest smrti by měl být použit na všechny viníky i jejich spoluviníky, i když to znamená popravu několika stovek nebo dokonce tisíce lidí, protože takové zločiny proti americkému lidu a republice nemůžou zůstat nepotrestány a trest musí být extrémni, aby dal najevo že americký lid nebude tolerovat takové spiknutí - ne teď ani v budoucnu. Zůstanou-li nepotrestány a na svobodě, představují tyto osoby závažnou hrozbu pro bezpečnost všech američanů. Odsoudit vinné z ohavných zločinů z 9/11 k trestu smrti je jediný způsob, jak zajistit, že se jim nebo jejich spojencům nepodaří zaútočit na Ameriku a američany znovu. Popravy by měly být prováděny veřejně a měly by být mezinárodně vysílány v televizi, aby to viděl celý svět.
Uvědomuji si, že existují některé velmi dobré důvody proti trestu smrti v mnoha situacích. Je však také zcela zřejmé, že jakákoliv ukázka milosti, která by mohla být dána pachatelům z vlády USA, jim ponechává otevřenou možnost, že oni a jejich sympatizanti by mohli oživit jejich zkázu americké demokracie a jejich násilí vlči mírumilovným američanům. To je důvod, proč jsem zastáncem politiky trestu smrti bez jakékoliv úvahy o slitování, vyjednávání nebo podmínečného propuštění pro pachatele z vlády USA a jejich spojence.
Nikdo v nebo mimo vládu USA by neměl být osvobozen od trestního stíhání a trestu smrti za protistátní útoky z 11. září. Plánovačům a účastníkům v útocích uvnitř vlády a jejich spoluviníkům nesmí být dovoleno chránit se výmluvou na "národní bezpečnost". Skutečná bezpečnost a přežití naší republiky na tom zcela závisí.
Gregory F. Fegel
-----
překlad:bejbous

Nejméně 7 únosců z 9/11 je stále naživu - část 1.

6. září 2008 v 19:43 | bejbous |  teroristi

Let č. 11 American Airlines

Boeing 767-223ER
81 pasažérů (včetně únosců)
9 letušek, 2 piloti
Údajní únosci:
Původní seznam
únosců
Konečný seznam únosců
Mohamed Atta
Abdul Alomari
Mohamed Atta
Waleed M. Alshehr-i Naživu
Wail M. Alshehri - Naživu
Abdulaziz Alomari - Naživu
Satam M.A. Al Suqami
Detaily níže
Naplánovaný let: Boston - Los Angeles
Odlet letu 07:59 a.m.
Náraz do WTC 1 08:46 a.m.

Podrobnosti o únoscích

1. Satam M.A. Al Suqami: Možná Sauduská národnost. Datum narození: 28. Červen , 1976; Poslední známá adresa: Spojené Arabské Emiráty.
FBI vedla pátrání blok po bloku po zdevastovaném dolním Manhattanu, hledajíc záznamníky hlasových a letových dat ze dvou letů, které skončili ve dvojčatech.
Vyšetřovatelé obejvili pas Satam al Suqamiho, jednoho z
teroristů na palubě Letu č. 11 American Airlines, prvního
letadla, které udeřilo do WTC. [ABC News]
Suqamivův kouzelný 9/11 Pas: Tři teorie

11. září dostane k výročí komiks

3. září 2008 v 19:00 | bejbous |  média

Aneb v češtině vyšla na komiks upravená zpráva Komise 9/11.
http://kultura.idnes.cz/usama-bush-a-newyorska-dvojcata-ocima-komiksu-foz-/literatura.asp?c=A080903_172022_literatura_ob
Kdybych neměl co dělat s 350 korunami tak bych si to koupil a podíval se co tam najdeme za zajímavá fakta, nebo jak to tak často bývá - co je radši vynecháno.
No nekoupili by jste to po doporučení Stana Lee(autor komiksů):
Dosud jsem neviděl tak krásně napsanou a ilustrovanou literaturu faktu, jako je výtvarná adaptace Zprávy o 11. září. Mohu ji jednoznačně doporučit. Tato publikace, která jistě stanoví novou laťku pro všechny budoucí práce o současné historii, grafické i jiné, by se měla dostat do všech rodin, škol i knihoven.
Já bych naopak doporučil třeba knihu
Nový Pearl Harbor od David Ray Griffina
P.S. Jestlipak najdete v tom článku na idnesu větu, která nás má směrovat k souhlasu s radarem?
Je to tato:
Také proto, že je dobré si připomínat všechna nebezpečí současného světa a zapojením do obrany před nimi se alespoň pokusit podobným tragédiím předejít.
Jde to vztáhnout i na jíné věci (omezování svobody, opatření proti terorismu), ale v tomto kontextu a v této době jde určitě o podporu radaru.