11.9.2010 - Praha - Václavské náměstí - Shromáždění za pravdu o 11. září (info)

Phillip D. Zelikow, tvůrce mýtů o 11.září

10. května 2010 v 14:40 | bejbous |  ostatni
Když požádáte lidi, aby revidovali událostí 11.září a přehodnotili, co se skutečně stalo, vstoupíte tím do šedé zóny veřejné mytologie, kde lidé nechtějí přehodnocovat nešťastné události a kde narážíte na jejich osobní ega. Věděli jste, že ze stejného důvodu 2/3 znásilněných žen čin nikdy neohlásí či 2/3 obětí podvodu nikdy nebudou usilovat o jeho nápravu? Ocitají se v rozporu se svými vlastními egy, jednoduše si nechtějí připustit, že byli tak poškozeni nebo podvedeni. Věřím, že příběh Philipa Zelikowa je důležitý proto, aby pomohl lidem od svých eg, aby viděli jak je Amerika znásilňována.

Většina lidí nikdy neslyšela o Philipu D. Zelikowi, ale nejvíce je známý jako výkonný ředitel Komise 9/11. On v podstatě napsal Zprávu Komise 9/11. Před jeho jmenováním Bushem do čela Komise byl výkonným ředitelem málo známé Aspen Strategy Group, mezi jejíž členy patří  Dick Cheney, Condoleeza Rica, a Paul Wolfowitz. Přesto mnoho lidí neví nic o Zelikowi, znají Cheneyho, Riceovou a Wolfowitze jako neokozervativce, kteří mají největší zodpovědnost za natlačení Ameriky do současných nešťastných konfliktů v Afghánistánu a Iráku.
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspen_Strategy_Group#Group_Members

Zelikowy záznamy vypadají opravdu zajímavě, když zvážíte že pokračoval psaním Zprávy Komise 9/11. Získal právnický titul na University of Houston Law School  a Ph. D. na Tufts University. Také psal knihy. Napsal knihu o Kennedyho páskách a další s názvem Proč lidé nevěří vládám. Jedna z jeho oblastí znalostí je Veřejná mytologie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Philip_D._Zelikow

Zatímco na Harvardu vlastně psal o použití a zneužití v historii politky. Jak poznamenal vlastními slovy "moderní" historie "je funkčně definována těmi kritickými lidmi a událostmi, které formují veřejné domněnky o jeho bezprostřední minulosti. Myšlenka 'veřejné domněnky'," jak vysvětluje, "je podobná pojmu 'veřejný mýtus', ale bez negativního významu, který někdy evokuje slovo mýtus. Takové domněnky jsou přesvědčením pokud(1) jsou považovány za pravdu (ačkoliv nemusí být nutně známo že jsou pravdivé) a (2) jsou společně sdílené v rámci příslušné politické komunity." Takže Zelikow, který napsal Zprávu Komise 9/11, byl expert na to, jak zenužít veřejné důvěry a vytvářet VEŘEJNÉ MÝTY.

Pokud 11.září nebylo nic jiného než velký HOAX, přirozeně byste očekávali, že události samotné budou perfektně navržené.

V roce 1998, třu roky před 11.zářím Zelikow napsal Katastorfický terorismus o představě "transformativní události". Zde jsou Zelikowa slova z roku 1998: Čtenáři by si měli představit své možnosti, protože nejzávažnějsí omezení současné politiky (neagrese) je nedostatek představivosti. Akt katastofického terorismu, který zabije statisíce nebo dokonce miliony bude zlomovou událostí v historii USA. Zahrnovalo by to ztráu životů a majetku na mírové časy nebývalou a ohrozit základní pocit bezpečí američanů uvnitř svých hranic podobným způsobem jako sovětský test atomové bomby roku 1949 nebo ještě hůře. Ústavní svobody budou napadeny jak se budeou USA snažit zabránit dalším útokům tlačením na přípustné limity ve sledování občanů, zadržování podezřelých a použití smrtící síly. Další násilí bude následovat, a to buď když se teroristé budou snažit napodobit tento velký úspěch, nebo když USA udeří na ty, kteří jsou považováni za odpovědné. Stejně jako Pearl Harbor by tato událost rozdělila naši minulost a budoucnost na "před" a "po". Úsilí a prostředky, které nyní věnujeme k odvrácení nebo potlačení hrozby, v období "před" se budou zdát žalostné, dokonce patetické v porovnání s tím, co se stane "po". Naši představitelé budou souzeni za to že se nezabývali katastorfickým terorismem více naléhavě.
http://www.ksg.harvard.edu/visions/publication/terrorism.htm

Pokud se nám podaří ukázat lidem, že člověk co napsal Zprávu Komise 9/11 dostal Ph.D za Veřejné mýty a dokonce sám kontoloval navrhování událostí 11.září v roce 1998, mohli by být více vnímaví k myšlence že oficiální teorie o 11.září by měla být přehodnocena.

Další problém je postrčit je k tomu, aby se znovu podívali na tyto  nešťastné události. Neukazovat jim smutné obrázky nebo dlouhá videa s nárazy letadel do WTC nebo kolapsem WTC. Místo toho jim ukázat krátká videa toho co překli první reportéři ihned po explozích v Pentagomu a Shanksvillu.

11. září 2001 řekly bezprostřední zprávy pravdu. Myslím že většina lidí vidí, že to bylo později kdy tvůrci-mýtů vytvořili mýtus k zapamatování podle Zelikowých návrhů. Ale když zvážíme sílu mytologie psychologie průměrného člověka se nezměnila za 4000 let. A když každý v politické společnosti věří stejnému mýtu, stává se paralelní realitou. S televizemi posilujícími mýtus o 9/11 každý den se to stalo silnější než jakýkoliv jiný systém víry který znám, ale musíme najít cesty jak se s tím vypořádat.


(1) http://www.youtube.com/watch?v=C02dE5VKeck

(2) http://www.youtube.com/watch?v=JZekosYOmXc

Zdroj: http://www.rense.com/general78/rapestory.htm by Andrew 2007
Překlad: Bejbous
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Břetislav Břetislav | E-mail | Web | 29. června 2012 v 10:07 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama