11.9.2010 - Praha - Václavské náměstí - Shromáždění za pravdu o 11. září (info)

Super tajná síť, která sloužila jako velení a kontrola pro útoky 9/11 pod falešnou vlajkou

2. května 2010 v 19:37 | bejbous |  ostatni
Několik amerických zpravodajských zdrojů nahlásilo WMR, že super tajná síť s pouze asi 70 terminály ve vybraných vládních místech USA řídila souběžné velící a kontrolní činnosti, které umožnily to, že teroristické útoky byly úspěšné.

Více než přísně tajná síť nese zkratku PDAS. WMR doposud nezjistil co tato zkratka znamená, nicméně systém je (kromě prezident a víceprezidenta) omezen pouze na několik stovek osob se Speciálním přístupovým programem (SAP) k Citlivému úseku informací (SCI), který je potřeba k přístupu k síti.

11. září 2001, byl PDAS používán ke zprostředkování informací od náčelníka štábu Air Force do Bílého domu, CIA a dalších agentur. Informace se týkaly toho že vzdušné síly úspěšně zachytili a sestřelili síl nad Pensylvánií. Předpokládá se, že cílem byl myšlen let United č. 93, ačkoliv nebylo potrzeno, že letadlo bylo ve skutečnosti sestřeleno stíhačkami Air Force.

Náčelník štábu Air Force toho dne byl John Jumper, který se stal velitelem letectva 6. září 2001, pouze 5 dní před útoky.

Je také důvod věřit tomu, že terminál PDAS v Prezidentském nouzovém operačním centru (PEOC) v Bílém domě byl použit ke koordinaci aktivit spojených s útokem na Pentagon. Ministr dopravy Norman Mineta tvrdil, že 11.září ráno v 9:25, před údajným nárazem letu American airlines č. 77 na budovu, byl v PEOC přítomen víceprezidnet Dick Cheney.

Mineta svědčil před Komisí 9/11, že Cheney si byl vědom speciálních rozkazů týkajících se letadla mířícího k Washingtonu. Mineta řekl: Během doby, kdy se letadlo blížilo k Pentagonu přišel mladý muž a řekl víceprezidentovi: Letadlo je 50 mil daleko, letadlo je 30 mil daleko a když už letadlo bylo jen 10 mil daleko, tak se mladý muž zeptal víceprezidenta: Rozkazy stále platí? A víceprezident se otočil a řekl: "Samozřejmě že rozkazy stále platí, slyšel jsi snad něco opačného?"

Terminály PDAS jsou údajně umístěny v Bílém domě, na palubě Air Force One, v Pentagonu, ředitelství CIA, v NSA, Boeingu E-4 pokročilém letckém velícím stanovišti, který byl viděn ve vzduchu nad Washingtonem DC 11.září po útocích, v Obranné zpravodajské agentuře sídlící na letecké základně Bolling ve Washingtonu DC, a v horském koplexu Raven Rock v Pensylvánii, kde se Cheney ukryl po útocích .

Mineta později mluvil s reportéry a řekl "Když jsem zaslechl něco o tom, že rozkazy stále platí a tak, pomyslel jsem si, že už udělali rozhodnutí něco sestřelit."

Nyní se zdá, že PDAS bylo použito Cheneyem ráno 11.září k provedení nové politiky z 1.června 2001, která poskytla "stand down" protokol, který nahradil dlouholetý rokaz k sestřelení uneseného či podezřelého letadla. Nový čád převedel pravomoc k sestřelení letadla od Pentagonu a vojenských velitelů NORADu k prezidentovi a víceprezidneovi nebo ministru obrany.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jp jp | 7. května 2010 v 20:38 | Reagovat

Zde je výpověd Normana Minety opatřená českými titulky:

Svědectví ministra dopravy USA N. Minety k 11. září 2001:

http://www.youtube.com/watch?v=VuWdXjPi7Q0

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama